Dažniausiai užduodami klausimai
KAS YRA MICROBLADING?
Microblading (dar žinomas kaip 3D, 6D, HD ar Hyper-realistiniai antakiai) yra manualinė antakių mikropigmentacija – ilgalaikis antakių makiažas, idealiai tinkantis siekiantiems maksimalaus natūralumo efekto. Procedūros metu viršutiniame odos sluoksnyje (epidermyje) švelniais vienkartinių adatėlių įbrėžimais imituojami antakių plaukeliai. Priklausomai nuo procedūros atlikimo meistriškumo, antakiai atrodo lyg natūralūs.
KAS YRA PHIBROWS?
PhiBrows – tai išskirtinė Microblading atlikimo technika, kurios dėka pasiekiamas maksimalus natūralių antakių efektas. PhiBrows Artist sertifikatas suteikiamas pabaigus prestižinę tarptautinę grožio akademiją – PhiAcademy.
Procedūros metu antakiams suteikiama forma pagal individualią veido morfologiją ir Phi (1.618) auksines proporcijas. Naudojant PhiBrows skaitmeninę aplikaciją, tikrinama antakių simetrija. Tikroviškai imituojami plaukeliai meistriškai piešiami po vieną pagal jų augimo kryptį ir linkius.
Tobula antakių forma, simetrija bei įspūdingas natūralumo efektas – tai PhiBrows.
KAS YRA ŠEŠĖLIAVIMAS?
Šešėliavimas (dar žinomas kaip Ombre, Sombre, Powder, Pixel, Dust ir pan.) yra antakių mikropigmentacija – ilgalaikis antakių makiažas, dažniausiai atliekamas aparatu spalvinimo principu. Priklausomai nuo meistro rankos judesių bei pasirinkto šešėliavimo būdo, išgaunami įvairūs rezultatai – nuo švelnaus lyg pudra prisilietimo iki ryškaus makiažo efekto.
KAS YRA MICROSHADING?
Microshading yra dviejų technikų – Microblading ir šešėliavimo – derinys. Tarp sukurtų plaukelių imituojamas šešėlis, kad būtų išgautas tankesnių ir pilnesnių antakių efektas. Ši technika ypač tinkama, kai natūralių plaukelių yra labai mažai ar iš viso nėra.
KIEK LAIKO ILGALAIKIS MAKIAŽAS IŠLIEKA?
Paprastai pigmentas odoje išlieka 1-2 metus. Tačiau, priklausomai nuo odos tipo, amžiaus bei kasdienių įpročių, pigmentas gali išlikti iki 3 metų ir ilgiau.
- Vyresniame amžiuje pigmentas išsilaiko daug ilgiau dėl sulėtėjusių odos regeneracijos procesų.
- Sausa oda ilgiau išlaiko pigmentą nei riebi. Riebiai ar problematiškai odai gali prireikti kelių korekcijų.
- Pigmentas greičiau blunka nuo saulės ar soliariumų, todėl antakiams būtina naudoti apsauginį kremą su SPF 50 ar stipresnį.
- Maitinančioms mamytėms pigmentas blunka greičiau dėl kintančios hormonų pusiausvyros.
- Hormoninė terapija, antibiotikų ir kt. vaistų vartojimas kartais įtakoja prastesnį pigmento pasisavinimą ar greitesnį išblukimą.
Norint išlaikyti antakių spalvos intensyvumą, paryškinimas rekomenduojamas kartą metuose.
KIEK TRUNKA PROCEDŪRA?
Procedūra trunka apie 2,5 val. įskaitant konsultaciją, odos paruošimą, antakių simetrijos nustatymą, formos piešimą ir pigmento įvedimą. Po 1-2 mėn., antakiams sugijus, paprastai reikalinga apžiūra ir korekcija, kadangi po pirmos procedūros oda nepilnai įsisavina pigmentą. Korekcija gali trukti nuo 15 min. iki 1,5 val.
AR TAI SKAUSMINGA?
Skausmo lygis gana žemas, tačiau labai individualus, dažniausiai lyginamas su antakių plaukelių pešiojimo pojūčiu ir pan. Nedidelis perštėjimas po procedūros primena ilgesnį pasideginimą saulėje.
KAIP ATRODO ANTAKIAI PO PROCEDŪROS?
Po procedūros antakiai būna apie 40% ryškesni ir 15% platesni lyginant su galutiniu sugijusiu rezultatu. Antakių zona – paraudusi, kiek paburkusi. Priklausomai nuo odos tipo, paprastai tai praeina per kelias valandas ar parą.
KIEK LAIKO ANTAKIAI GYJA?
Paprastai po Microblading procedūros antakiai gyja apie 10-14 dienų vos pastebimai – nežymiai pleiskanoja, šerpetoja. Jei buvo atliktas šešėliavimas, gali susidaryti nedideli šašiukai. Maždaug antrą savaitę antakiai itin nušviesėja. Pilnai antakiai sugyja ir galutinis rezultatas išryškėja praėjus 1 mėn. po procedūros, kuomet pigmentas “susistovi”.
KOKIA PRIEŽIŪRA PO PROCEDŪROS?
Tinkama priežiūra po procedūros net iki 70% įtakoja galutinį procdūros rezultatą! Todėl būtina laikytis priežiūros nurodymų, kuriuos meistras pateikia individualiai, atsižvelgiant į odos tipą ir būklę. Paprastai rekomenduojama:
- Pirmą dieną kas valandą antakius nuvalyti drungnu vandeniu (geriausia distiliuotu ar virintu).
- Pirmą savaitę, pradedant nuo antros dienos, ypač plonai tepti gydančiu kremu 2-3 k. dienoje. Antakių valyti vandeniu nebereikia.
- Bent savaitę antakių zonoje nenaudoti jokių kremų ir makiažo priemonių, išskyrus gydantį kremą. Susilaikyti nuo aktyvaus sporto, baseino, saunos, soliariumų, veido masažų ir pan.
- Gyjant lupti ar draskyti šašiukų negalima, kitaip bus prarastas pigmentas. Nekasyti, nenutrinti į pagalvę, neužkliudyti rengiantis.
- Visuomet antakių zonoje vengti lazerio procedūrų. Saugoti antakius nuo saulės – naudoti apsauginį kremą su SPF 50 ar stipresnį, išskyrus pirmą savaitę po procdūros (tepti galima tik gydantį kremą).
AR GALIMA ANTAKIUS ŠLAPINTI PO PROCEDŪROS?
Pirmą savaitę patartina antakių nešlapinti. Sušlapus – nedelsiant švelniai nusausinti. Taip pat reikėtų riboti dušo laiką, kad nesusidarytų labai daug garų.
KODĖL REIKALINGA KOREKCIJA?
Korekcija atliekama praėjus 1-2 mėn. po procedūros, kadangi paprastai oda nepilnai įsisavina pigmentą, ir kai kurias vietas reikia papildyti ar paryškinti. Riebi ar problematiška oda prasčiau pasisavina dažus, todėl gali prireikti ir kelių korekcijų.
AR GALIMA PROCEDŪRĄ ATLIKTI ANT PERMANENTINIO MAKIAŽO?
Taip, jeigu anksčiau atliktas ilgalaikis makiažas labai išblukęs. Būtina žinoti, kad ant buvusio permanento, nors ir išblukusio, Microblading rezultatas išlieka trumpiau, o sugijus plaukeliai kartais „išsilieja“ dėl pakitusios odos struktūros.
KAIP PASIRUOŠTI PROCEDŪRAI?
- Mėnesį prieš procedūrą patartina vengti regeneruojančių veido procedūrų, Botulino ir kitų užpildų injekcijų, stipraus įdegio.
- Dvi savaites prieš procedūrą patartina nedažyti antakių cheminiu būdu, kad būtų teisingai įvertinta natūrali antakių plaukelių spalva.
- Parą prieš procedūrą patartina nevartoti aspirino, ibuprofeno, stipraus poveikio hormoninių vaistų, alkoholio ar kitų stimuliuojančių preparatų.
AR PAŠALINAMI ANTAKIŲ PLAUKELIAI PRIEŠ PROCEDŪRĄ?
Visi antakių plaukeliai paliekami, išskyrus tuos, kurie auga ne formos ribose. Taip sukuriama darni visuma.
KADA PROCEDŪRA NEATLIEKAMA?
Procedūra neatliekama arba reikalingas gydytojo sutikimas šiais atvejais:
- Širdies ligos, vartojami širdies darbą reguliuojantys vaistai
- Vartojami kraują skystinantys vaistai
- Hemofilija
- Epilepsija
- Diabetas
- Infekcinės ligos, imunodeficito virusai
- Odos ligos, keloidinis randėjimas
- Mažiau nei 6 mėn. po chemoterapijos
- Nepilnamečiai (tik su tėvų sutikimu)
- Besilaukiančios mamytės